Odborná exkurze prvního ročníku do Českého ráje

Naše exkurze probíhala ve dnech 13.–15. června 2012. Ráno v 6:00 jsme čekali v Šumperku u domu kultury, než dojede autobus, aby nás dovezl do Turnova.

V Turnově na nás čekaly v informačním centru Českého ráje. Pán, který nás uvítal, nás dovedl na informační centrum a řekl nám něco málo i geoparku.Nejvíc se nám tam, ale asi líbil jeho pes Ouško, který nás mimo jiné doprovázel po celý den. A vydali jsme se do nedalekého Dlaskova statku, důkladně jsme ho prolezli a pak jsme vyšli na delší vycházku do  nedalekého městečka. Po krátkém odpočinku v městě, jsme nastoupili na autobus a byli jsme převezeni asi 3 km od rozhledny Hlavatice. Když jsme se konečně došplhali až na Hlavatici, všichni chvíli spočli a šli jsme dál směrem na hrad Valdštejn. Cesta už byla konečně příjemnější protože jsme nestoupali nahoru. Prohlídka na hradě byla moc příjemná, protože pan průvodce říkal svůj výklad velice poutavě.

Po prohlídce hradu jsme se opět setkali se svým průvodcem z geoparku a jeho pejskem. Pokračovali jsme konečně směrem do hotelu Sedmihorky. Po cestě byly viditelné nádherné pískovcové útvary, skály a další nádherné věci. Příroda v Českém ráji je opravdu famózní. Když naše skupinka dorazila do hotelu tak jsme zjistili že vůbec nebydlíme tam kde máme takže jsme byli pochopitelně dosti naštvaní. Bydleli jsme totiž v penzionu asi 1 km od hotelu. Po večeři byl přichystaný animační program a šlo se unaveně do postelí. Druhý den jsme v devět hodin vyrazili znova na cestu. Tentokrát jsme šli zhruba 10 km na hrad Kost. Cesta byla šílená a strašně zdlouhavá. Chvilkami jsme si mysleli že tam snad ani nedojdeme. Všem došlo pití a poté i svačinky. Přijel pro nás autobus, aby nás odvezl na lovecký zámeček Humprecht. Zámeček byl opravdu nádherný, ale slečna průvodkyně ,,stála opravdu za to“. Mluvila strašně potichu a nikdo ji samozřejmě nerozuměl ani slovo. Poté co nás autobus opět zdárně odvezl do hotelu, a co jsme se najedli opět byl animační program a šlo se poklidně spát.

Myslím si že výlet byl opravdu hezký až na ty dlouhé cesty co jsme museli překonávat pěšky a ubytování, které taky nebylo zrovna přepychové a jaké jsme čekali. Český ráj je ale opravdu nádherné místo a doporučila bych každému se tam jet podíva, už hlavně kvůli těm přenádherným přírodním zajímavostem jako jsou třeba Prachovské skály nebo Hruboskalsko. A také samozřejmě památky byly překrásné, ať to byl hrad Kost nebo lovecký zámeček Humprecht či Valdštejn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.