Unikátní přehlídka současné mladé malby v podání dvanácti českých výtvarníků

Hned po shodném datu a času vernisáže (19.10 v 19:10) mě zaujal charakter expozice – unikátní přehlídka současné mladé malby v podání dvanácti českých výtvarníků.

Výstava Paintomorrow volně navazovala na expozici Paint z roku 2009 (ta se mi velmi líbila a považoval jsem ji “za něco nového a čerstvého” na půdě šumperského muzea). Mým favoritem se stalo plátno Neptej se červené proč od Michala Ožibka, ale zaujaly mne i fotorealistické práce od Jana Mikulky a Jana Petrova. Výstava končí 5.1. 2013, zajděte si pro svou porci umění.

3 komentáře Přidat své
  1. Ahoj. Byla jsem na výstavě těsně před jejím koncem a musím ti dát za pravdu. Ten obraz od Michala Ožibka byl prostě boží! a moc se mi líbil pak ještě ty od Honzy Uldrycha, který prý byl i na vernisáži. Fakt bych je chtěla oba poznat, protože je úžasný, jak krásné ty obrazy jsou.

  2. Naprosto souhlasim! Nevim jestli je to nějaký podprahový pocit nebo co, ale všem kámoškám, co jsme tam spolu byly se nám ten červený obraz od Michala Ožibka děsně líbil. A říkali jsme si, že by nás moc zajímal výklad autora (už jen ten název – Neptej se červené proč 🙂 Škoda, že tam nemají nějakou komentovanou prohlídku nebo něco, protože bych autora ráda poznala.

  3. Holky oba je dobre znam a pokud byste je rady poznaly take, tak chodte do Chemistry casteji a urcite se vam postesti se s nimi seznamit. MImochodem Michal Ožibko se posledne zminil, ze bude pry co nevidet poradat vystavu, tak sledujte deni at jste v obraze.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.