Podnětem pro natáčení byl status na Facebooku

První video SOŠ Šumperk očima studentů, natočené pro oslavu 145. výročí a promítané se na abiturientských dnech, se natáčelo začátkem května školního roku 2011/12.

V Řecku, kde jsem byl téměř 4 měsíce na praxi v resortu Agapi Beach, jsem většinu videa editoval po směně v Lobby baru někdy až do ranních hodin. Pracovat na videu v noci má své výhody, především není v pokoji bez klimatizace přílišné teplo a noční ticho podporuje kreativní práci.

Video sklidilo ohlas jak na sociálních sítích, tak i v offline světě. Byla to ale siť Facebook, která dala podnět k natáčení druhého videa. Konkrétně status Kuby: „Chci další video.“ Později jsem se ho zeptal, jestli to myslel vážně a má zájem se na novém projektu aktivně podílet.

Takto vznikla tvůrčí skupina „Brýle & Brýle“ – oba totiž nosíme výrazné černé brýle typu Wayfarer.
Kubu zaujala poslední věta vyřčená Nikolou Rychtaříkovou, studentkou Cestovního ruchu se zaměřením na hotelový provoz, z videa SOŠ Šumperk očima studentů: „(…) ale je to i o nás (…) není to jenom o škole“, a tak se rozhodl zaměřit druhé video přímo na studenty SOŠ Šumperk.

Natáčelo se od pondělí 5. do středy 14. listopadu na zapůjčenou školní kameru (byť v SD, ne v HD, rozlišení, tak s vyšším datovým tokem – asi 8 Mbps). Sedm studentů SOŠ Šumperk mělo možnost říct na kameru, jak vnímají atmosféru na škole. Dali jsme prostor jak nováčkům, kteří se teprve na škole začínají orientovat, tak i zkušeným (nebo alespoň zkušenějším) studentům čtvrtých ročníků, kteří byli schopni i fundovanějších reakcí.

S ohledem na prodlevu (mezi psaním článku a jeho publikování) je jisté, že zatímco čtete toto speciální číslo coxmagu, je už druhé video v rámci projektu COX_TV zeditované, po procesu postprodukce, vyrenderované a odpočívá do premiéry na harddisku. O promítání videa, které proběhne již brzy na SOŠ Šumperk, se dozvíte z plakátů, kterým na škole nebudete schopni uniknout. Takže ani nemusíte být ve střehu, propaganda projektu COX_TV a promítání videa Studentské vztahy si vás najde samo. Pokud ale i přesto toužíte po pravidelné dávce informací ze zákulisí projektu COX_TV, určitě navštivte oficiální blog projektu. Na blogu jsou fotografie z natáčení, úvahy tvůrců, ale je zde umístěno i první video.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.