Vánoční volejbalový turnaj

Na naší škole se 17. prosince odehrál volejbalový turnaj. Kolem osmé hodiny ranní se šli všichni účastníci převléknout do sportovního oblečení a potom odešli do naší tělocvičny se pořádně protáhnout a rozehrát.

Procvičovali se asi tak půl hodinky, aby se pořádně rozehřáli a samotná hra jim šla hezky od ruk, pak se písklo na zahájení turnaje, a rozhodčí podával různé pokyny, pravidla a poučení o férové hře.

Každá třída si udělala své družstvo po šesti studentech a zřejmě se přihlásili, ti které to baví a velmi dobře to zvládají, aby jejich tým byl co nejsilnější. Pak se losovalo o to kdo, v které skupině bude hrát. Pak se tedy zahájila hra a začalo se hrát. Hra probíhala v pořádku a férově, nikdo se nezranil, nikdo se s nikým nepohádal ani neporval a ani nic dalšího se tak zásadně strašného nestalo. Studenti se pobavili a my, co jsme se občas na ně chodili dívat, jak hrají jsme je velice náramně povzbuzovali. Celou hru vyhrála 4.H, ale všichni účastníci dostali stejnou cenu, a to lízátka.

Píšu tenhle článek za třídu 2.A, ale sama jsem se tohoto turnaje nezúčastnila, a podle mého názoru náš tým hrál velmi dobře a umístil se na čtvrtém místě z dvanácti družstev. Smyslem celého turnaje je, aby se všichni společensky pobavili a před svátky trochu protáhly, než budem o Vánocích sedět u pohádek a pojídat cukroví. Třeba by takové akce ani neuškodily i v jiných sportech třeba v basketbalu, ve fotbale nebo florbale, protože každý se najde třeba v jiném sportu a nemusí to být zrovna volejbal. Sama si osobně myslím, že tyto různé školní akce studenty baví a netýká se to jen sportu, je to takové oživení té pravidelné školní docházky, odpočinou si nejen studenti, ale i učitelé a všem to náramně prospěje.

Výsledky turnaje:

 1. místo: 4. H
 2. místo: 3. AH
 3.  místo: 2. B
 4. místo: 2. A
 5. místo: 3. B
 6. místo: 2. H
 7. místo: 4. A
 8. místo: 3. Z
 9. místo: 1. H
 10. místo: 1. B
 11. místo: 4. B
 12. místo: 1. A

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.