„V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!“

Mohou se studenti prvního ročníku střední školy utkat v náročné soutěži se studenty vyšších ročníků? Mohou! Mohou studenti středních odborných škol poměřit své odborné i literární schopnosti se studenty gymnázií? Mohou!

Ano, ano. Naše děvčata ze třídy 1. B oboru Ekologie a životní prostředí vytvořila tříčlenný tým, který se zapojil do soutěže, kterou pro středoškoláky již podruhé zorganizovala Moravská vysoká škola Olomouc, její partneři a záštitu nad akcí přijal hejtman Olomouckého kraje pan Ing. Jiří Rozbořil. Tříčlenná družstva vytvářela odborný esej, který tematicky musel odpovídat čtyřem kategoriím.

Náš tým „prvňaček“ ve složení Katka Jurníková, Míša Churavá a Hanka Novotná byl po ránu celý rozklepaný, dubnové mrazivé ráno pro ně nezačalo zrovna nejlépe, jak se svěřovaly, vstávaly už v 5,30 hod.

V sále Pegasus v Regionálním centru v Olomouci se necítily zrovna jako ryby ve vodě. Jaké však bylo jejich překvapení! Patřily mezi první oceněné! Jejich tým si zvolil téma „Žiji v Olomouckém kraji“ a děvčata obsadila vynikající 3. místo.

Celé soutěže se zúčastnilo 18 středních škol našeho kraje a organizátoři hodnotili 59 esejů. Katka, Míša a Hanka převzaly na pódiu z rukou hejtmana kraje upomínkové předměty i zajímavou společenskou hru.

Letošní druhý ročník soutěže byl zpestřen i třemi zvláštními cenami. Tou první vyhlašovanou byla cena Rádia Haná. Redaktoři vybírali nejemotivnější esej, ve které, podle jejich mínění, autoři vyjádřili svou citovou vazbu s krajem, ve kterém žijí. Pro tuto cenu už naše děvčata „zkušeně“ vyběhla na jeviště.

Studentkám 1. ročníku oboru Ekologie a životní prostředí přejme, aby je soutěžení natolik nadchlo, dodalo jim sebevědomí, aby do budoucna přistupovaly k dalším aktivitám, které jim škola nabízí, s odhodláním a s úsilím dosáhnout na příčky nejvyšší.

A jejich spolužákům přejme, aby úspěch děvčat, byl i pro ně impulsem k činnosti, za kterou zrovna známku nedostanou. Jen široký rozhled, získané zkušenosti a sebevědomí vedou k úspěšnému životu, nejen středoškoláka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.