Komponovaný program Mladí lidé a politika

Co znamená být aktivní? Lézt po horách, hrát fotbal, cvičit  zumbu, být s kamarády, neusínat u počítače, občas se učit…asi takto by odpověděla většina teenagerů. Ale co je to občanská aktivita? Spojení zavání asi školometsky, připomíná výuku občanky, připomíná školu, politiku a politiky, jejichž projevy mladí častokrát raději neregistrují a tak zvaně vypínají.

Raper Lipo, který v vystoupil v pátek 26. 4. v šumperském H-clubu, jasně vyjádřil, že  nespokojenost se stavem dnešní společnosti, s jejími problémy, s její amorálností nestačí jen kritizovat, ale je nutné pro ozdravění prostoru, ve kterém žijeme, aktivně pracovat. Není podstatné, jestli se člověk  stane členem té či oné strany, zda bude skautem, zahrádkářem, v klubu turistů, sběratelem známek, podstatné je, aby pracoval, vzdělával se nejen pro sebe, ale také nezištně, altruisticky konal ve prospěch druhých, svého města, obce. Za rapera nehovořily jen jeho poetické texty, ale v besedě, která koncertu předcházela, reagoval Lipo, doc. Pavel Šaradín, z katedry politologie Palackého univerzity, a PhDr. Jan Závěšický, ředitel Sdružení cestovního ruchu Jeseníky ze Šumperka, na dotazy, které přicházely z publika. Koncert byl plánovaný jako hodinový, ale nadšení více než šedesátky příznivců si vyžádalo další a další přídavky a akce se protáhla k 22:00 hodině.

Z komponovaného programu, jež se skládal z besedy a koncertu a který zorganizovala MO ČSSD Šumperk a Mladí soc. demokraté, si teenageři neodnesli pouze kulturní zážitek, prožitek se setkání s idolem dívčích srdcí, ale uvědomili si propojení mládí – hudba – slovo – naše společnost – náš život.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.